Obnova dat

I při pravidelném zálohování dat může dojít k situaci, kdy dojde ke ztrátě dat. Scénáře mohou být nejrůznější: virová nákaza, chyba uživatele, technická závada, úmyslné vymazání dat apod. Tato služba je zaměřena na zmírnění takto vzniklých škod. V tomto případě se nejedná o preventivní opatření. Jejím cílem je zmírnit nebo zcela odstranit škody, které již vznikly.

Při obnově dat je využíván především software, který umožňuje přístup disku na fyzické úrovni – tj. na úrovni sektorů. Obnova je ve většině případů prováděna „ručně“, to klade mimořádné nároky na detailní znalosti souborových systémů.

Garantujeme servisní zásah (první diagnostickou prohlídku, která určí stupeň poškození dat a možnosti jejich obnovy) do 24 hodin od doručení média. Tato prohlídka bude provedena zdarma.

Obnova dat z paměťových médií není oblastí, na kterou se primárně specializujeme. Nechceme konkurovat profesionálním firmám, které mají záchranu dat jako svůj hlavní obor. Nejsme schopni restaurovat data z fyzicky poškozených disků a ani do budoucna nepředpokládáme vytvoření pracoviště (laboratoře), ve které bychom tyto vysoce specializované úkony prováděli.

Rovněž obnova dat, uložených např. na svazcích Novell NetWare nebo UNIXových souborových systémech není naší doménou.

Proč se tedy v případě potřeby obrátit právě na nás? Vzhledem k tomu, že obnova dat je naším „denním chlebem“ v rámci zpracovávání několika stovek znaleckých posudků ve znalecké kanceláři, mají naši specialisté detailní znalosti souborového systému operačních systémů rodiny Windows a jsou schopni restaurovat i data, při jejichž obnově mnohé ostatní metody selhávají.

Výhodou je i neporovnatelně nižší cena za záchranu dat – neúčtujeme žádné poplatky za každý vykopírovaný megabyte apod.